Powered by Smartsupp
	
/home/demanovarezort/live/wp-content/themes/demanova/header.php:173:boolean true
Rezervovať

Dovolenka s deťmi na Slovensku: Navštívte Liptov

Dovolenka s deťmi na Slovensku: Navštívte Liptov

Naplánovať rodinnú dovolenku alebo výlet dá niekedy poriadne zabrať. Ako to urobiť, aby boli všetci spokojní? Rodiny s deťmi to majú väčšinou jasné. Spokojné dieťa = spokojná mama i celá rodina. Dieťa v akomkoľvek veku potrebuje milujúcich rodičov, zdravé a bezpečné prostredie a zábavu. Veľa zábavy. Vďaka množstvu atrakcií Liptova to v tomto krásnom regióne na severe Slovenska nie je problém.

Možností, kam na Liptove ísť s deťmi, je veľmi veľa. Opýtali sme sa detí v našom okolí a vzniklo toto poradie top 7 atrakcií pre deti na Liptove:

  1. Aquaparky a kúpanie
  2. Liptovská Mara a Mara Camping
  3. Adreanalín na najväčšej bobovej dráhe na Slovensku
  4. FUNCENTER v Demänovej 
  5. ZOOkontakt pri Tatralandii
  6. Mincovníčkovo a Stanišovská jaskyňa v Liptovskom Jáne
  7. Motokáry v Závažnej Porube

Dovolenka, kde chýba voda (a zmrzlina), nie je dovolenka. Takto sme to mali my ako deti a rovnako to majú aj deti dnes. Preto sú na prvých miestach top atrakcií Liptova voda a vodné plochy.

1. Aquaparky a kúpanie

Za vodnými radovánkami už nemusíte chodiť ďaleko. Priamo u nás v rezorte máme detský vodný park Aqua FUN! Nájdete v ňom veľký 20-metrový bazén s prekážkovou dráhou aj malý detský bazénik. Deti sa dosýtosti vybláznia na dvoch nafukovacích šmýkačkách či vo veľkej nafukovacej guli na aquazorbing.

Ak hľadáte viac bazénov, Aquapark Tatralandia je najväčším aquaparkom na Slovensku a rajom všetkých detí. Nájdete v ňom až 14 bazénov, 28 šmýkačiek a toboganov. Surfovanie na divokých vlnách, rôzne animácie a celoročné podujatia sú lákadlom pre staršie deti aj mnohých dospelých. Tie mladšie deti majú radosť z detskej časti aquaparku, z teplej vody v tropickom raji aj z pirátskej plachetnice. Užívajú si aj ponáranie sa v šnorchlovacom bazéne.

Naša skúsenosť: Počas pobytu v aquaparku sme ocenili Baby Silent Zone, kde sme si so synom, po vodných radovánkach a objavovaní zákutí aquaparku, mohli oddýchnuť. Zóna je dobre vybavená – našli sme tam všetko na prípravu detskej stravy, ohrievač fliaš, vysokú stoličku, prebaľovací kútik, tulivaky aj malý detský kútik s hračkami. Nájsť také pokojné miesto na dojčenie a oddych bolo v Aquaparku Tatralandia veľké plus.

Na Liptove nájdete aj ďalšie vodné plochy, bazény a aquaparky, napr. Vodný park Bešeňová a Aqua Vital Park v Lúčkach. V lete sa môžete okúpať aj v Liptovskej Mare a na mnohých ďalších miestach.

2. Liptovská Mara a Mara Camping

Ísť na Liptov, a nevidieť „Liptovské more“, ako sa vodnej nádrži Liptovská Mara hovorí, by bol hriech. A najmä ak máte deti. 

Liptovská Mara, a presnejšie Mara Camping v Liptovskom Trnovci, kombinuje viacero atrakcií pre deti – kúpanie na plážovom kúpalisku, adrenalínové vodné športy, člnkovanie, zábavu v Kids Zone a príjemným doplnkom pre malých aj veľkých je vyhliadková plavba na lodi.

Mara Camping je jediný kemp na brehoch Liptovskej Mary. Okrem zážitkového ubytovania v drevených chatkách, domčekoch, vo vlastných stanoch či karavanoch, ponúka množstvo zábavy a atrakcií. Mara Fun je bezpečné plážové kúpalisko a tiež kopec zážitkov a adrenalínu vďaka rôznym vodným športom. Motorové člny, vodné skútre, kajaky… Vyskúšať môžete moderný stand-up-paddling, flyboard alebo radšej dáte prednosť nafukovaciemu banánu? Výber je naozaj široký.

Menšie deťúrence budú výskať radosťou v Kids Zone, kde sa nájdu aj také atrakcie ako je Aqua Zorbing alebo milé zvieratkovské lodičky.

Po dávke adrenalínu a aktivít je čas oddýchnuť si. Napríklad aj na príjemnej hodinovej plavbe po Liptovskej Mare, kde môžete objavovať krásy Liptova z inej perspektívy. 

Náš názor: Ak to máme opäť hodnotiť z „mamičkovského uhla pohľadu“, veľmi pozitívne je to, že sa na lodi myslí aj na mamy s detskými kočiarmi. Druhé plus sme videli v tom, že počas plavby sa deti dozvedeli o histórii stavby Liptovskej Mary aj celom regióne Liptov. Liptovská Mara Camping stojí za návštevu – páčila sa dospelým aj deťom.

 

3. Adrenalín na najväčšej bobovej dráhe na Slovensku

Chlapi a chlapci milujú adrenalín. Toho na bobovej dráhe v Pavčinej Lehote na Liptove nájdete požehnane. Dráha s celkovým prevýšením 120 m je najstrmšou bobovou dráhou na Slovensku. Maximálnu rýchlosť, ktorú môžete dosiahnuť je až 45 km/h. Na trati je 16 zákrut, 6 terénnych skokov a prechádza sa aj cez 2 rampy, čo všetko robí jazdu na boboch ešte zábavnejšou. Bobová dráha je však bezpečná a deti od 7 rokov si adrenalínovú jazdu užívajú aj samé alebo s rodičom.

Ak ste ubytovaní v Demänovskej doline alebo máte ubytovanie v Jasnej, Pavčina Lehota je odtiaľ vzdialená len pár kilometrov. Škoda by ju bolo vynechať, najmä ak máte doma nadšencov adrenalínu.

 

4. FUNCENTER v Demänovej

Áno, áno. Adrenalín sme už spomínali. No čo je pre vaše aktívne deti najlepšie? Pohyb, zábava, zážitky a pobyt na čerstvom vzduchu. To je to, čo deti baví a čo ich na radosť rodičov dokáže aj unaviť.

FUNCENTER v Demänovej je súčasťou Demänová rezort. Deti sa tu môžu hrať a šantiť aj celý dlhý deň – tak veľa možností tu majú. FUNCENTER spolu s Kids zone je areál detských splnených snov. Mladšie deti sa môžu zabávať na šmýkačkách, hojdačkách a preliezačkách. 6 skákacích plôch trampolín s bungee trampolínou aj skákací hrad poteší tak mladšie, ako aj staršie deti. Na troch ihriskách, vrátane Fitness ihriska, sa môžu zahrať deti aj dospelí. V Demänová rezort mysleli aj na malé princezné. Tie sa v mini domčekoch dokážu hrať svoje obľúbené hry hodiny a hodiny. 

3D bludisko je asi najväčšia a najviditeľnejšia atrakcia detského areálu v Demänová rezort. Kopec zábavy si deti môžu užiť na lezeckej stene a v Bike parku. Ak ostanete v Demänová rezort dlhšie, nahliadnite do party stanu, kde zábava pokračuje. Vďaka air hokeju, stolnému futbalu, boxerskej hruške a basketbalovému automatu. 

Náš názor: Za obrovskú výhodu považujeme možnosť vychutnať si kávičku pri peknom jazierku a s výhľadom na očarujúcu prírodu Nízkych Tatier a Chočských vrchov. Dospelí sa kochajú a oddychujú, zatiaľ čo sa deti hrajú v bezpečnom areáli, ktorý ponúka nespočetné množstvo možností pohybu a zábavy.

Či už budete ubytovaní priamo v ekologickom Demänová Rezort, v Demänovskej doline alebo inde na Liptove, určite sa oplatí zastaviť sa v tomto novom FUNCENTRE. Opýtajte sa detí.

5. ZOOkontakt 

Zookontakt je nezvyčajný rodinný park so zvieratkami aj množstvom zaujímavostí pre deti. Kontaktná ZOO sa od tej klasickej ZOO výrazne odlišuje. Tu si viete zvieratká nakŕmiť, odfotografovať ich úplne zblízka – zvieratá sú naozaj nadosah. 

Množstvo atrakcií pre deti, napríklad netradičný chobotnicový kolotoč, lodičky alebo obrovské pieskovisko, urobia radosť tým najmenším. Staršie deti si s nadšením užijú adrenalínovú zábavu vo vodnej strele alebo na obrovskej trampolíne.

Pokojnejšiu zábavu a relax pre celú rodinu poskytne obľúbený 18-jamkový minigolf, prehliadka Sveta miniatúr, kde nájdete viacero svetoznámych stavieb, hoci aj Šikmú vežu v Pizze.

Deň v ZOOkontakte bude pre vaše deti ďalším krásnym zážitkom na Liptove. Ak pobyt v tomto netradičnom rodinnom parku obohatíte o predstavenie či koncert pod holým nebom, na tento deň bude zaručene spomínať celá rodina.

 

6. Mincovníčkovo a Stanišovská jaskyňa v Liptovskom Jáne

Krajina Mincovníčkovo sa bude deťom páčiť! Zážitkovou formou sa dozvedia viac o ľuďoch, ktorí obývajú túto nevšednú krajinu – minciaroch, rytcoch, kováčoch, hutníkoch, kovolejároch či uhliaroch. S ich umením sa oboznámia v dielni pod zemou, kde ožíva príbeh kovu. 

Mincovníčkovo je rozprávková súčasť ríše Aghartha. Nájdete ho v Liptovskom Jáne. Neďaleko Liptovského Jána, na konci Jánskej doliny je aj Stanišovská jaskyňa, ktorej objavovanie je pre deti tiež veľkým zážitkom. Jaskyňu spoznávajú s lampou na hlave a s výkladom zanietených jaskyniarov.

 

7. Monaco Grand Prix v Závažnej Porube

Toto je niečo, čo ocenia najmä starší chlapci a chlapi. Monaco Grand Prix v Závažnej Porube je 1. motakárovým okruhom na Liptove a jedinou 2-poschodovou dráhou na Slovensku. Jazdí sa motokárami Subaru s výkonom 7 koní a pre deti od 140 cm sú pripravené detské motokáry s výkonom 5 koní. Oba druhy motokár majú časomieru a tak môžete ešte viac povzbudiť súťaživého ducha chlapcov.

Motokárový okruh je dlhý 450 m, s prevýšením 2,3 m. V najširšej časti má 8 metrov a v najužšej meria 5 metrov.

 

Deťom sa na Liptove páčila aj nenáročná túra v Kvačianskej doline, obe Demänovské jaskyne aj cyklovýlet do Račkovej doliny. A mohli by sme pokračovať. Liptov toho ponúka toľko, že by bola škoda zavítať do tohto malebného slovenského regiónu len raz.

 

autorka článku je nadšená cestovateľka a zberateľka zážitkov