Powered by Smartsupp
Rezervovať

Ako usporiadať nezabudnuteľný teambuilding? Aktivity a ubytovanie, ktoré potešia každého

Ako usporiadať nezabudnuteľný teambuilding? Aktivity a ubytovanie, ktoré potešia každého

Budovanie tímu a dobrých vzťahov medzi zamestnancami je základom efektívnej práce – a práve s týmto vám môže pomôcť teambuilding. Vďaka víkendovému či dvojdňovému pobytu plnému zaujímavých aktivít sa nielenže kolegovia navzájom lepšie spoznajú, ale aj zlepšia svoje schopnosti spolupráce a zvýšia kreativitu. Usporiadajte nezabudnuteľný teambuilding na Liptove aj pre vašu firmu. V blogu vám poradíme, aké aktivity by ste určite nemali vynechať a aj to, podľa čoho vybrať správne ubytovanie.

Teambuilding pre firmy – aké sú jeho výhody?

Pýtate sa, čo je to vlastne teambuilding? Keď si toto anglické slovo rozložíme na dve a preložíme ich, získame slovné spojenie budovanie tímu. Cieľom takejto firemnej akcie je najmä posilnenie vzťahových väzieb medzi členmi pracovného kolektívu, vďaka ktorým môžu neskôr efektívnejšie spolupracovať a dosahovať pracovné ciele. Tu je len zopár výhod, ktoré teambuilding prináša:

 • Zvýšenie celkovej produktivity tímu
 • Zlepšenie komunikácie a porozumenia medzi zamestnancami
 • Identifikácia silných aj slabých stránok jednotlivých členov tímu
 • Zvýšenie kreativity vďaka získaniu odstupu od bežného pracovného prostredia
 • Zlepšenie morálky aj vzájomnej dôvery zamestnancov 
 • Zvýšenie motivácie a inšpirácie členov tímu

Sú to skvelé výhody, však? Ak ste už dávno alebo dokonca vôbec neorganizovali teambuilding vo vašom pracovnom kolektíve, možno práve teraz je ten správny čas.

Kam sa vybrať na teambuilding? 

Zamýšľate sa nad tým, ako vybrať tú najideálnejšiu lokalitu? Závisí to najmä od toho, aké aktivity na teambuilding máte v pláne. Ak chcete ponúknuť kolegom širokú škálu rôznych športových aktivít a náučných chodníkov, ideálnym miestom budú najmä prírodné oblasti. V prípade, že si skôr predstavujete teambuilding plný spoločenských hier a in-doorových aktivít, skvelou voľbou bude aj niektoré z menších slovenských miest. Ak máte vytipovanú konkrétnu aktivitu, ktorú chcete absolvovať, a na Slovensku sa dá vyskúšať len na niekoľkých miestach, práve tieto môžu byť pri výbere vaším odrazovým mostíkom. 

V prípade, že nemáte žiadneho favorita, netušíte, od čoho sa odraziť alebo máte pocit, že vaši kolegovia už všade boli, poradíme vám – vyberte sa na Liptov. Máloktorý slovenský región sa môže pochváliť takou širokou ponukou rôznorodých aktivít pre všetky ročné obdobia. Váhate? Pokračujte v čítaní, časť blogu venujúca sa konkrétnym aktivitám vás o tom určite presvedčí.

Nájdite ideálne ubytovanie pre členov tímu

Pri vybraní ubytovania na teambuilding je kľúčový najmä počet účastníkov; kým pre veľké skupiny bude zrejme najideálnejší hotel či rezort, menšie skupinky si môžu užiť pobyt aj vo väčšej chate či prenajatom byte. Dôležité je zvážiť aj zdieľanie priestorov na spanie, pre niektorých zamestnancov nemusí byť komfortné mať spoločnú spálňu s takmer neznámymi ľuďmi. Rozhodujúcimi faktormi sú aj doprava a rozpočet; ubytovanie sa vám bude najlepšie vyberať, keď budete vedieť, koľko si naň môžete dovoliť minúť.

Demänová Rezort je skvelou voľbou aj pre teambuildingy

Menšie či väčšie kompletne vybavené apartmány aj luxusné wellness chaty – v našom rezorte si môžete jednotlivé typy ubytovaní nakombinovať podľa vlastného výberu, k dipozícii máme viac ako tisíc lôžok. Okrem príjemného ubytovania v škandinávskom štýle za dobrú cenu sa môžete spolu s tímom tešiť aj na lákavé vybavenie rezortu, ktorému nechýba wellness centrum s masážami či fitness centrum. Na teambuildingové akcie sme u nás navyše špeciálne pripravení – radi vám zorganizujeme zážitkové dni plné aktivít, pri ktorých vaši kolegovia celkom zabudnú, že sú vlastne na firemnej akcii. Chcete vedieť viac o najlepšom teambuildingu, aký si môžete priať? Neváhajte nás kontaktovať.

Teambuilding (nielen) na Liptove? Tieto aktivity nevynechajte

Základom dobrého teambuildingu sú okrem príjemného ubytovania najmä rôznorodé teambuildingové aktivity a hry. Hľadáte návod na to, ako skombinovať tie najlepšie? Ako vybrať tie, ktoré budú baviť všetkých? Prinášame vám štyri typy, ktoré by ste pri teambuildingu na Liptove (ale vlastne aj kdekoľvek inde) mali vyskúšať. Stavíme sa, že za víkend stihnete niečo z každej kategórie.

Súťažné športové hry

Poznáte lepší spôsob, ako posilniť kolektívneho ducha ako športom? My nie. A preto sú na teambuildingových akciách nenahraditeľné práve športové aktivity. Badminton, hádzanie frisbee, basketbalový či futbalový zápas – tieto športy hravo zvládnu aj nešportovci a okrem posilenia tímu vám prinesú aj mnoho zábavných momentov. V našom rezorte navyše môžete vyskúšať aj lezenie na vonkajšej umelej lezeckej stene s inštruktorom alebo dokonca súťaž v 3D bludisku na čas. Komu z vás sa ako prvému podarí prejsť ho celé?

Spoločné varenie

Za vyskúšanie rozhodne stojí aj spoločné opekanie, grilovanie, varenie gulášu či kapustnice pod holým nebom. V Demänová Rezorte si môžete túto aktivitu vyskúšať aj súťažne a na čas – na záver náš kuchár ochutná každý kulinársky výtvor a posúdi, ktorý je najchutnejší. Unikátnou možnosťou je aj škola varenia, kde si môžete vybrať ľubovoľný recept slovenskej, talianskej či indickej kuchyne a náš šéfkuchár vám pomôže zlepšiť vaše zručnosti. Zábavné môže byť aj súťažné varenie v tímoch, ktoré si dokážete prípadne zorganizovať aj sami v kuchyni vášho apartmánu či chaty.

Vyskúšajte niečo nové

Nechajte členov vášho pracovného tímu, nech sa spolu naučia alebo zažijú niečo nové, pokojne aj mimo oblasti, v ktorej pracujú. Nechajte naplno rozvinúť ich kreativitu na kurze kreslenia, maľovania, fotenia či pečenia koláčov. Obľúbenou teambuildingovou aktivitou sú aj degustácie, či už nejakej netradičnej kuchyne (napríklad indickej, gruzínskej, mexickej, francúzskej), alebo alkoholických nápojov (medzi favoritov patria najmä vína, šampanské, pivá či rumy). Doprajete tak svojim kolegom spoločný nezabudnuteľný zážitok, na ktorý budú ešte dlho spomínať.

Zábavné a oddychové aktivity 

Serióznejšie súťaže a výlety by mali byť v rovnováhe aj so zábavou a oddychom. Poseďte si len tak pri pivku či vínku a vyskúšajte niektorú zo zábavných spoločenských hier. Máte radi vedomostné kvízy? Aj tie sú skvelou súčasťou teambuildingov. V Demänovej vám vieme vymyslieť kvíz s otázkami na mieru (s vybranou tematikou či dokonca o vašej firme), radi sa postaráme aj o chutné občerstvenie, drinky a hudobného hosťa.

Čo navštíviť v liptovskom regióne?

Na záver vám prinášame ešte niekoľko tipov na miesta a aktivity, ktoré by ste si nemali na Liptove nechať ujsť. Okrem obdivovania prírodných krás môžete vyskúšať počas horšieho počasia aj vnútorné aktivity.

 • Bobová dráha v Pavčinej Lehote
 • Letné adrenalínové športy a plavba loďou na Liptovskej Mare
 • Escape room v Liptovskom Mikuláši či Liptovských Sliačoch
 • Motokarová hala Monaco Grand Prix v Závažnej Porube
 • Cyklovýlet na elektrických bicykloch do okolia Demänovskej doliny
 • Lanový park v Demänovskej doline alebo dedinke Bystrá – Tále
 • Simulátor voľného pádu v Hurricane Factory Tatralandia
 • Zážitkový letný či zimný turistický okruh s očarujúcou liptovskou prírodou
 • Park miniatúr Mini Slovensko v Liptovskom Jáne
 • Múzeá a galérie v Liptovskom Mikuláši

 

Namiešajte si aj vy ideálny koktejl rôznorodých teambuildingových aktivít a vyberte sa s kolegami na Liptov. Stavíme sa s vami, že nebudete ľutovať.