Powered by Smartsupp
	
/home/demanovarezort/live/wp-content/themes/demanova/header.php:173:boolean true
Rezervovať

Druhy masáží, ktoré zregenerujú celé telo

masáž hlavy

Príjemný oddych, uvoľnenie svalov aj zmiernenie stresu. Masáže sú obľúbeným druhom relaxácie a neoddeliteľnou súčasťou wellness balíčkov a romantických pobytov. Či už ste milovníkom masáží a absolvujete ich pravidelne, alebo ste profesionálnu masáž ešte nevyskúšali ani raz, presvedčíme vás, že nie je na čo čakať s objednávaním. Okrem benefitov masáže vám v našom blogu prinášame aj bližšie informácie o jednotlivých druhoch masáží. A čo je najlepšie, väčšinu z nich si môžete dopriať aj v našom rezorte.

klasická masáž

Prečo by ste mali dať šancu rôznym masážam?

Každá masáž je iná, a to nielen svojou technikou, ale aj krátkodobými a dlhodobými účinkami na ľudské telo. Existuje však niekoľko benefitov, ktoré vám prinesie každá jedna z nich.

 

    • Zníženie hladiny stresu. Relaxácia celého tela a oddychový čas prispievajú k znižovaniu množstva stresových hormónov a produkcii serotonínu a oxytocínu.
    • Zlepšenie kvality spánku. Vďaka zníženej hladine stresu aj uvoľneným svalom by ste mali po masáži ľahšie zaspať.
    • Zníženie bolesti. Trápia vás boľavé kríže, chrbát, hlava či krčná chrbtica? Správne zvolená masáž môže pomôcť so zmiernením bolesti v konkrétnej oblasti.
    • Predchádzanie ochoreniam. So zníženou hladinou stresu, kvalitným spánkom a vyriešením bolestí prichádza ruka v ruke aj zlepšenie imunity a celkového zdravia.
    • Zníženie svalového napätia. Ak máte svalovicu z fitness centra alebo ste si dopriali celodennú turistiku, masáž vám okrem zaslúženého relaxu pomôže aj so svalovicou.

 

Odborníci sa tiež domnievajú, že masáže znižujú úzkosť a dokážu predchádzať depresii. Pravidelné masáže môžu pozitívne vplývať aj na ľudí, ktorí majú kardiovaskulárne ťažkosti, problémy s karpálnym tunelom, vysoký krvný tlak, demenciu, osteoartritídu či reumatodinú artritídu.

Kedy nie je vhodná masáž?

Masáž by ste mali vynechať vtedy, keď by vám mohla skôr uškodiť ako pomôcť. V prípade, že ste chorý, máte teplotu, trpíte nevoľnosťou, ste krátko po operácii, máte čerstvo opálenú pokožku, rozsiahle modriny, rany či popáleniny, masáž by ste mali radšej preložiť na iný termín. Zároveň platí, že nie každý druh masáže je vhodný pre každého. Ak teda máte nejaké zdravotné problémy, odporúčame vám prekonzultovať vhodnosť konkrétneho druhu masáže s lekárom alebo sa vopred poradiť s masérom.

Deväť druhov masáží, ktoré musíte vyskúšať

Masážni terapeuti hovoria o masáži ako o systematickej a strategickej manipulácii so svalmi ľudského tela, ktorej cieľom je dosiahnutie uvoľneného stavu, ale aj zmiernenie bolesti, nepohodlia či únavy. Ďalšie benefity už poznáte, teraz sa poďme pozrieť na jednotlivé druhy masáží. Počuli ste už o reflexnom, čokoládovom či anticelulídnom type? Okrem tradičných si predstavíme aj tie najnovšie druhy. Nebojte sa experimentovať, pozrite si náš cenník masáží a objednajte sa na nejakú ešte dnes.

1. Klasická relaxačná celotelová masáž

Tento typ masáže patrí medzi najtradičnejšie a najobľúbenejšie na celom svete a ak s masážami nemáte žiadne skúsenosti, možno by ste mali začať práve týmto typom. Masér prstami jemne stimuluje kožu, svaly aj podkožie, vďaka čomu dochádza k uvoľneniu svalov, prekrveniu pokožky aj odbúraniu napätia.

2. Reflexná masáž nôh aj rúk

Už ste sa stretli s pojmom reflexná masáž, no stále neviete, čo to vlastne je? Ide o typ masáže, ktorý zahŕňa akupresúru, teda masírovanie konkrétnych citlivých bodov na koži. Táto technika dokáže stimulovať nervové dráhy a podporovať optimálne fungovanie celého tela, najčastejšie sa aplikuje na dlane a chodidlá.

masáž nôh

3. Anticelulídna (anticelulitídna) masáž

Ako vyplýva už z jej názvu, anticelulídna masáž je navrhnutá špeciálne na celulitúdu a pomáha pri jej redukcii a odstraňovaní na postihnutých miestach. Masáž funguje na princípe odbúravania základného tuku v konkrétnej oblasti, jej cieľom je aj zvýšenie krvného obehu, čím sa urýchli proces obnovy.

4. Čokoládová masáž

Či už si na čokoláde radi pochutnáte alebo nie, čokoládová masáž rozhodne stojí za vyskúšanie. Aktívne zložky kakaa pomáhajú zmierňovať úzkosť a stres, spaľovať tuky aj vyživovať, spevňovať a hydratovať pokožku. Typická vôňa čokolády a jemný pocit z jej konzistencie navyše vytvárajú pri masáži jedinečnú relaxačnú atmosféru s upokojujúcim účinkom.

čokoládová masáž

5. Thajská masáž

Túžite po zmiernení bolesti a stresu a zároveň chcete vyskúšať aktívnejšiu formu masáže? Pripravte si voľné a pohodlné oblečenie a vyberte sa na thajskú masáž. Tento typ masáže pôsobí na celé telo pomocou sledu pohybov, ktoré sa môžu podobať jóge alebo strečingu. Okrem vyvíjania pevného tlaku na vaše telo vás masér dostane do rôznych polôh, ktoré vám pomôžu s natiahnutím svalstva. V našej ponuke nájdete okrem originálnej thajskej masáže aj thajskú olejovú aroma masáž celého tela a lokálne masáže, ktoré sa zamerajú na chrbát, nohy či chodidlá. 

6. Masáž lávovými kameňmi

Podstatou masáže lávovými kameňmi je – ako prezrádza už jej názov – prikladanie horúcich kameňov na telo. Práve táto pomôcka umožňuje masérovi aj pri používaní ľahšieho tlaku ísť do hĺbky. Správna teplota kameňov tiež pomáha s uvoľnením svalového napätia a zvýšením pocitu relaxácie.

masáž lávovými kameňmi

7. Bankovanie 

Uvoľňuje svalstvo, zmierňuje bolesti chrbta aj zlepšuje krvný obeh. Bankovanie je masáž, ktorá má korene v tradičnej čínskej medicíne. Funguje tak, že masér postupne prikladá na telo mierne nahriatu sklenenú banku, ktorá vplyvom svojho tepla spôsobuje na koži podtlak. Vďaka nemu dôjde k popraskaniu drobných žíl s krvnými výronmi, ktoré môžu vyzerať ako modriny. Aj kvôli vzniku týchto škvŕn na tele je viacerým ľuďom proces bankovania nepríjemný, zvieranie kože či štípanie však po chvíli ustúpia.

8. Aromaterapia

Vedeli ste, že vôňa cyprusu zmierňuje bolesti svalov, kým napríklad čajovník podporuje imunitný systém? Aromaterapia je založená na integrácii voňavých esenciálnych olejov do zážitku z masáže a jej korene siahajú ešte do starovekého Egypta. Podľa zvolených vôní, ktoré s vami terapeut môže konzultovať, vás masáž zrelaxuje alebo – naopak – povzbudí a nabije energiou.

9. Havajská masáž Lomi Lomi

Slovo lomi znamená v preklade jemne miesiť alebo trieť, masážna praktika s týmto názvom pochádza zo starovekého šamanského rituálu na Havaji. Základom masáže sú rytmické, pravidelne sa opakujúce dlhé a plynulé ťahy, ktoré kĺžu z jednej časti tela na druhú. Lomi lomi dokáže unikátnym spôsobom upokojiť myseľ a zároveň uvoľniť napätie v svaloch.

 

Nenašli ste medzi spomínanými masážami vašu obľúbenú? Chýba vám Breussova či hĺbková vákuová masáž? Láka vás to vyskúšať ešte niečo iné? Okrem spomínaných druhov masáží v našej ponuke nechýba ani športová, medová a antistresová masáž a špeciálna masáž pre deti. Za vyskúšanie rozhodne stoja aj lokálne masáže ako masáž tváre, hlavy, krčnej chrbtice, celého chrbta, dekoltu, rúk či chodidiel.

Masáž ako darček – prečo nie?

Neviete, čo vymyslieť ako darček pre známych, alebo si chcete dopriať s vašimi najbližšími zaslúžený oddych? Rozhodnite sa pre masážny pobyt pre dvoch či viacerých v našom rezorte. Okrem širokej ponuky masáží sa môžete v rámci pobytu tešiť aj na minimálne jeden vstup grátis do rezortného wellness centra s vírivkou a saunami. Nezabudnite si prehliadnuť našu ponuku akciových pobytov, kde nájdete hotové lákavé balíčky, ako napríklad romantický wellness pobyt pre dvoch s masážou v cene či rodinný wellness pobyt s masážami a polpenziou.

Ďalšou možnosťou je aj samostatná poukážka na masáž v Demänová Rezorte. Ak mierite na Liptov na predĺžený víkend alebo jednoducho len hľadáte kvalitnú masáž v okolí miest Liptovský Mikuláš či Ružomberok, z nášho rezortu odídete zrelaxovaný presne podľa vašich predstáv.