Reštaurácia PINUS sa nachádza na skok od mesta Liptovský Mikuláš

Novootvorená reštaurácia Pinus s kvalitnou a nezabudnuteľnou gastronómiou

Preferujete, ak sa vám o raňajky, obed alebo večeru postará niekto iný, aby ste mohli celý deň stráviť relaxom na lyžiarskom svahu alebo na turistických chodníčkoch v lone Liptovskej prírody? Prichádzate unavený po celom dni a varenie je to posledné, čo vám napadne? Vyriešime to za vás. Pozývame vás do novootvorenej reštaurácie Pinus, ktorá vás prekvapí svojimi chutnými, gastronomickými zážitkami a technologicky zaujímavou prípravou jedál josper grill z čerstvých a kvalitných surovín. 

Naša reštaurácia PINUS je stále otvorená kedy si skvelé jedlo môžete vychutnať  priamo na Vašom apartmáne či chate.

Ponuku jedál sme v reštaurácii vytvorili tak, aby si v nej našiel každý to svoje. Naše klasické jedlá pripravujeme v modernom štýle a v špeciálnych jedlách naši kuchári spájajú súzvuk chutí, čerstvosti a inovácii vyúsťujúcich do dokonalého gastronomického zážitku. 

Kvalita a čerstvosť
 surovín sú základom našej reštaurácie. Spolupracujeme s lokálnymi dodávateľmi, ktorí nám dodávajú najkvalitnejšie suroviny aj podľa sezóny. Pečieme si vlastný domáci kváskový chlieb a pečivo, ktoré intenzívne zvýraznia chuť jedál, ku ktorým sa pečivo podáva. V našej reštaurácii si vyrábame domáce špagety z pravej talianskej múky.

K jedlu vám vieme ponúknuť kvalitné vína od slovenských výrobcov, ktoré obsadzujú popredné miesta vo svetových rebríčkoch a podčiarknu chuť výnimočných jedál v reštaurácii Pinus.

PINUS RESTAURANT ŠPECIALITY

Josper Grill

Využívame Josper Grill, ktorý je ideálnou kombináciou grilu a rúry. Výrazná vôňa a chuť jedla pripravovaného nad rozpáleným dreveným uhlím sa nedá porovnať so žiadnym iným spôsobom prípravy. Týmto spôsobom najčastejšie pripravujeme hamburgery, kolená či steaky.

Berkel

Za ručný a veľmi obľúbený nástroj považujeme nárezový Berkel stroj na prosciutto so zotrvačníkom. Najviac ho využívame na krájanie španielskychtalianskych a samozrejme slovenských mäsových výrobkov.

DryAge

Moderný spôsob dozrievania výberového mäsa Age Dry, vďaka ktorému sa snažíme  uspokojiť chuťové poháriky aj tých najnáročnejších zákazníkov. Zrenie mäsa je proces, ktorý je síce na Slovensku pomerne neznámy, avšak zrenie mäsa sa podpisuje na zvýraznení jeho chute a jemnosti. Ide o proces, kedy sa mäso chránené tzv. „mastným kabátom“ a kosťou nechá odležať v chladiarni niekoľko týždňov. Počas tohto času dochádza v mäse k biochemickým procesom, pri ktorých nastáva zmena enzýmov obsiahnutých v mäse na bielkovinové aminokyseliny a časť glykogénu sa mení na glukézu. Vďaka tomu je mäso chutnejšie.

RAŇAJKY V REŠTAURÁCII PINUS

V našej reštaurácii sú pre hostí každé ráno pripravené bohaté raňajky plné kvalitných produktov a pokrmov. Pri počte menej ako 15 osôb sa pripravujú kontinentálne raňajky a pri počte nad 15 osôb sú nachystané samoobslužné bufetové stoly.

Už od rána rozvoniava čerstvo namletá kvalitná káva – na výber je Espresso, Lungo, Cappuccino, Latte Macchiato, Cappuccino with chocolate, Moccacino… .

Z teplých nápojov je ešte v ponuke selekcia čajov. K dispozícii sú samozrejme aj sýtené a nesýtené čapované nápoje z Postmixu (Vinea, Top Topic, RC Cola, Orange juice, Apple juice).

Z jedál je na výber selekcia kvalitných salám, údenín, syrov, čerstvej zeleniny a ovocia, viacej druhov masla, nátierok a šalátov. Každý deň zásobujeme reštauráciu čerstvým domácim pečivom z našej pekárne Kriváň (slané, bezlepkové, sladké pečivo, ale aj čerstvý chlebík, bagety, dalamánky, koláče… ) Samozrejme je u nás možnosť aj bezlepkových raňajok.
Bohatosť a kvalitu raňajok dopĺňajú müsli, teplé aj studené mlieko, ale tiež bezlaktózové, mandľové, džemy, nutella a med. Nielen pre deti sú nachystané domáce detské výživy, krupicové kaše, jogurty, selfservice lievance, ale aj omelety ako zážitkové Live Cooking.

U nás nájdete nájde naozaj poctivé liptovské párky s 95% obsahom mäsa, kvalitné klobásy, opečenú slaninu či vajíčka z voľného výbehu a podstielkové vajíčka, z ktorých varíme praženicu, omeletu či volské oká, ktoré môžete doplniť fazuľou v paradajkovej omáčke.

VEČERA V REŠTAURÁCII PINUS

Čaká na Vás bohatá štvorchodová večera. Pri počte menej ako 15 osôb je večera podávanou len formou A´la Carte, pri počte viac ako 15 osôb sú večere podávané formou bufetových stolov. Počas nich je vždy nachystané predjedlo, dva druhy polievok, tri druhy mäsitého jedla, jeden druh bezmäsitého jedla a samozrejme pizza s rôznymi druhmi. Každý deň sú pripravené aj čerstvé dezerty z našej cukrárne.

Štýlová, moderná a neodolateľná reštaurácia

Reštaurácia je zariadená v modernom štýle a ponúka vám príjemné posedenie v klimatizovanom interiéri alebo vonku, na najväčšej terase v liptovskom regióne. Z terasy máte príjemný výhľad na blízke BIO jazierko, v ktorom sa môžete počas horúcich letných dní aj okúpať. Či už si zvolíte interiér alebo veľkú terasu, na dotvorenie zážitku vás budú sprevádzať veľkoplošné obrazovky a príjemná, ambientná hudba znejúca z kvalitných reproduktorov. A nakoniec, ak prichádzate s rodinou a bojíte sa, že sa vaše deti budú nudiť, kým sa jedlá pripravia, môžete sa s nimi zahrať v neďalekom detskom kútiku.

Kongresová miestnosť a exteriérový veľkokapacitný stan ako súčasť reštaurácie

Okrem samotných priestorov reštaurácie, Pinus ponúka možnosť využitia kongresovej miestnosti a veľkokapacitného stanu. Kongresová miestnosť sa dá využiť na rôzne účely s rôznou kapacitou miest. Kongresové priestory ponúkajú nasledovný počet miest:

0
kino sedenie
0
školské sedenie
0
oslava
0
priestor na stravovanie

Kongresová miestnosť je technicky plne vybavená a pokrytá silným WiFi pripojením, takže sa nemusíte obávať problémov s technikou alebo práce v online prostredí. Navyše, môžete využiť naše cateringové služby a výbornú lokalitu kongresovej miestnosti, ktorá je hneď vedľa Pinus reštaurácieJediné, čo musíte urobiť, je oznámiť nám počet hostí a účel, za akým si prajete miestnosť využiť. Radi vám pomôžeme s plánovaním a rozhodovaním.

Veľkokapacitný stan s 210 miestami

Ako druhé rozšírenie Pinus priestorov vám ponúkame multifunkčný, veľkokapacitný stan, ktorý je ideálny na kongresové stretnutia, svadby, teambuildingy alebo párty. Kapacita stanu je 210 miest a nachádza sa v ňom aj herné centrum, v ktorom sa môžete po celodennej práci alebo po dlhom dni zabaviť. K dispozícii je pinpong, air hockey, biliard, nevýherne športové automaty a pre najmenších interiérové detské preliezačky. Každý si nájde svoj kútik na zábavu.  

Pozrite si galériu a nechajte sa vtiahnuť do atmosféry reštaurácie Pinus

KONTAKT

recepcia@demanovarezort.sk
+421 918 929 444
+421 44 3241 510
Demänová Rezort
Demänová 584
031 01 Liptovský Mikuláš
GPS: 49.05441 19.58006
Navigovať s Google maps