Rezervovať

Ski Centrum Demänová

Ski Centrum Demänová
Video GalériaSki Centrum Demänová Prehliadka
Ski Centrum Demänová

O stredisku

SKI Centrum Demänová ponúka svojim návštevníkom bezpečné lyžovanie nielen pre začiatočníkov, ako aj pre pokročilých na ľahkej a na stredne ťažkej zjazdovke. Pre väčšiu bezpečnosť sme špeciálne pre deti vybudovali oddelenú detskú lyžiarsku zónu, ideálnu na trénovanie s inštruktormi. K dispozícii sú rozsiahle bezplatné parkoviská pre bezproblémové parkovanie. Kvalitne upravená trať ponúka aj večerné lyžovanie pre všetky vekové kategórie, nájdete tu tiež bežkársku trať, snowtubing či klzisko.

Lyžiarsku sezónu 2023/2024 otvárame v sobotu, 9.12.!

Otváracie hodiny nájdete tu.

A ak ste nedočkaví, pozrite si ako to u nás na svahu vyzerá:

Pozrieť video

Aktuálne snehové správy

Čítať viac

Osvetlená bežkárska trať

Nájdete u nás aj bežkársku trať s dĺžkou 550 metrov. Okruh je trvalo osvetlený, umelo zasnežovaný a denne upravovaný špeciálnym ratrakom, preto môžete trať využívať počas celej zimnej sezóny. Trať je navyše napojená na okolité okruhy, ktorých dĺžka a náročnosť závisí od snehových podmienok. 

3-hodinový skipas počas dňa v cene pobytu

Deň čo deň z postele rovno na svah! V cene každého pobytu máte skipas na náš svah počas denného lyžovania. Navyše, pri službách ako večerné lyžovanie platí pre hostí skvelá 50% percentná zľava. V odchodový deň je možné skipas využiť do 10:00.

Cenník

Osvetlená bežkárska trať

Lyžiarska škola Ski School Smile

V Ski School Smile sa venujeme všetkým a všetkému; od úplných začiatočníkov až po zdokonaľovanie športových lyžiarov a snowboardistov. Pre pokročilých lyžiarov a snowboardistov poskytujeme lekcie v Snow parku. Možnosťou sú aj freeridové lekcie pod dohľadom našich najskúsenejších inštruktorov, ktorí dobre poznajú terén a sú pripravení ukázať vám Jasnú a ďalšie neďaleké lyžiarske strediská aj mimo zjazdoviek.

Okrem toho poskytujeme aj skupinové alebo individuálne lekcie pre dospelých. Záleží na tom, či preferujete kolektív alebo osobné zlepšovanie sa. V ponuke máme aj organizované lyžiarske kurzy pre deti od 6 do 12 rokov. V skupinových kurzoch sa deti snažia vyrovnať tým najlepším v skupine, a to ich posúva automaticky k lepším výkonom. Výučba pre deti, ktoré sú úplnými začiatočníkmi, je v Ski School Smile zameraná na oboznámenie sa s lyžiarskou výstrojou a základnými pohybmi na lyžiach.

Ski Centrum Demänová

Snowtubing

V Centrum SKI v Demänovej máte možnosť vychutnať si aj netradičné spúšťanie sa na špeciálnych nafukovacích kolesách. Jazdí sa v upravenom snehovom koryte na 50 metrov dlhej trati so strmším rozjazdom a postupným dojazdom v proti svahu.

SKIBUS do Jasnej pre našich hostí zdarma

Vyhnite sa parkovaniu a odvezte sa do lyžiarskeho strediská Jasná pohodlne a zdarma – skibusom! Na výber máte počas zimnej sezóny dve možnosti – náš vlastný SKI BUS Demänová Rezort alebo mestský SKI & AQUA bus.

Viac o SKI buse

Snowtubing
Ski Centrum Demänová

Požičovňa & Servis

Požičovňa & Servis

Najmodernejší servis a požičovňa lyží a snowboardov na Slovensku

Demänová Rezort vám v spolupráci so Smile.sk ponúka okrem služieb lyžiarskej školy aj požičovňu, obchod, test centrum či servis lyží a snowboardov. Priestory SMILE CENTER majú najmodernejšie vybavenie a technológie svetových značiek, aby sme našim zákazníkom mohli ponúknuť prvotriedne služby na tej najvyššej úrovni. Presvedčte sa na vlastnej koži! V ponuke nájdete výstroj svetových značiek, ako sú Völkl, Elan, Scott, Alpina či Salomon.

Snack Bar

Snack Bar

Občerstvenie na svahu

V tej istej budove ako SKI servis nájdete aj príjemný snack bar vo chvíľach, keď vás pri lyžovaní prepadne hlad. Milá obsluha vás rada ochotne obslúži a vy si nemusíte na svah nosiť žiadne jedlo. Bar je otvorený vždy počas prevádzky SKI Centra a vy si tu môžete vychutnať napríklad šálku kávy, kým vaše deti vyskúšajú snowtubing. 

Chceli by ste pre rodinu zorganizovať pobyt so skipasom na Slovensku, v ideálnom prípade aj s wellness, za super cenu? Ste na správnom mieste. Pozrite si našu ponuku wellness chát či apartmánových domov a rezervujte si jedinečné ubytovanie so skipasom na Slovensku ešte dnes.

Otvorené počas prevádzky SKI Centra

FAQ - často kladené otázky

 • SKI Centrum

  • Ako ďaleko od apartmánu je rezortný svah?

   Rezortný svah sa nachádza priamo v centre nášho areálu. Väčšina ubytovania tvoria takzvané ski in & ski out apartmány, ktoré vám umožia ísť v lyžiarkach priamo na svah. Pre väčšiu orientáciu odporúčame prezrieť mapku rezortu.

  • Aký je dlhý svah?

   Svah je dlhý približne 850 metrov.

  • Je zjazdovka osvetlená?

   Áno, zjazdovka je osvetlená a pravidelne na nej prebieha večerné lyžovanie. Otváracie hodiny nájdete tu.

  • Deti zatiaľ nemajú lyže, máte aj požičovňu?

   Máme – kolegovia zo Smile Centra radi požičajú výstroj na lyžovanie vám aj vašim ratolestiam. Ponúkame aj servis lyží a snowboardov, môžete si ich u nás tiež kúpiť.

  • Premáva z rezortu SKI BUS do Jasnej?

   Áno, na výber máte dokonca dva SKI BUSy. Viac info a časy odchodov nájdete tu:

   Viac o SKI BUSe

 • Iné

  • Ak bude pršať, vieme v okolí rezortu ľahko vymyslieť náhradný program?

   Demänová Rezort sa môže pochváliť svojou unikátnou polohou v srdci Liptova, ktorý je bohatý na zaujímavé miesta, ktoré sa oplatí vidieť. Viaceré z nich sa dajú absolvovať aj v daždi; môžete si ísť pozrieť Stanišovskú jaskyňu či detské interiérové ihriská, ktorých je v okolí Liptovského Mikuláša viac. Prečítajte si naše tipy v blogu. Okrem toho, viaceré sezónne animácie či tvorivé dielne pre deti v rezorte sa odohrávajú v interiéroch, wellness centrum s detským krytým bazénom je taktiež otvorené za každého počasia.

  • Kde nájdeme viac informácií o aktivitách či udalostiach v regióne Liptov a okolí?

   Viac informácií o regióne nájdete na visitliptov.sk.