Powered by Smartsupp
Rezervovať

Rekreačné poukazy

Toto potrebujete vedieť o rekreačných poukazoch

Máte rekrečné poukazy a neviete, čo s nimi? Užite si za ne neopakovateľný rekreačný pobyt na Slovensku – v Demänová Rezorte. 

Rekreačné poukazy pre všetkých zamestnancov, ktorí na ne majú nárok, sú v platnosti od 1. januára 2019. Využiť ich môžete na rekreačné pobyty na Slovensku, ktoré obsahujú najmenej dve prenocovania na území SR. Okrem toho môžu zahŕňať aj stravovacie a iné služby.

Pobyty na rekreačné poukazy

Máte na ne nárok, a tak hľadáte na internete: rekreačné poukazy zoznam hotelov. Netrávte dlhé hodiny zostavovaním zoznamov. Riešenie je jednoduché, vyberte si nás! Nie sme síce hotel, všetky naše služby však majú vysokú kvalitu a vieme vám ponúknuť neopakovateľnú dovolenku – či prídete v zime alebo v lete, a či sa vyberiete na rodinný týždeň plný výletov alebo wellness víkend vo dvojici. 

Náš rezort ponúka desiatky bezkonkurenčných benefitov; jednorazový vstup do wellness centra v rezorte, neobmedzený vstup do fitness centra či na trampolíny v zábavnom centre, výhodné skipasy a aquapasy v okolí i desiatky zliav na atrakcie v rezorte i jeho blízkom okolí. Tešiť sa môžete na tematické eventy a detské koncerty, viac podrobností nájdete v programe najbližších akcií v rezorte. Neváhajte a rezervujte si pobyt za rekreačné poukazy u nás ešte dnes.

Rekreačné poukazy – podmienky

Čo hovorí na rekreačné poukazy Zákonník práce? Po skončení pobytu ste povinný ako zamestnanec preukázať zamestnávateľovi oprávnené výdavky, a to do tridsiatich dní predložením účtovných dokladov s označením mena zamestnanca. Príspevok na rekreáciu sa vzťahuje iba na firmy s viac ako 49 zamestnancami. Nárok na poukaz má pritom každý zamestnanec, ktorý vo firme odpracoval najmenej 24 mesiacov.

Príspevok zamestnávateľa je vo všeobecnosti vo výške 55 %, maximálne do sumy 275 eur ročne. Zvyšných 45 % doplatí zamestnanec. Príspevok na rekreáciu sa vzťahuje aj na štátnych zamestnancov, príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Národného bezpečnostného úradu, Zboru väzenskej a justičnej stráže, colníkov, príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, Horskej záchrannej služby a profesionálnych vojakov.

Rekreačné poukazy v praxi

V skratke a jednoducho: ak pracujete vo firme, ktorá má viac ako 49 zamestnancov a odrobili ste v tu najmenej 24 mesiacov, máte nárok na rekreačný poukaz. Poukaz si môžete uplatniť na najmenej dve prenocovania aj spolu s vašou rodinou. A to aj u nás v rezorte. 

Stačí, ak nám pri priamej rezervácii pobytu nahlásite meno osoby, na ktorú by mal byť doklad vystavený. My vám vystavíme faktúru, ktorú vám spätne zamestnávateľ preplatí. Malo by to byť 55% zo sumy, ktorú ste za pobyt zaplatili – maximálne však  275 eur za rok. Pri akceptovaní rekreačných poukážok spolupracujeme so spoločnosťami Benefit Plus, Boomer, Gusto Karta a Callio Karta. Ostatné karty bohužiaľ nebudeme rešpektovať.