Powered by Smartsupp
	
/home/demanovarezort/live/wp-content/themes/demanova/header.php:173:boolean true
Rezervovať

Kam na predĺžený víkend na Slovensku s deťmi?

Kam na predĺžený víkend na Slovensku s deťmi?

Máj je jedným z tých skvelých mesiacov, ktoré ponúkajú viac dní pracovného voľna – okrem víkendov sa môžete tešiť aj na voľný 1. máj (Sviatok práce) a 8. máj (Deň víťazstva nad fašizmom). Tento rok vychádzajú oba tieto sviatky na pondelky, čo prináša dva ideálne predĺžené víkendy. Využite ich naplno a vyberte sa s deťmi za zážitkami. Tomu, ako čo najlepšie stráviť jarný predĺžený víkend na Slovensku s deťmi, sa venujeme v našom blogu. Poradíme vám, aké atrakcie nevynechať a mysleli sme aj na daždivé počasie.

Kam na predĺžený víkend? Slovensko ponúka desiatky možností

Spoznávanie hradov a zámkov, bláznenie v aquaparku, spoznávanie prírody na túrach a náučných chodníkoch či príjemný rodinný cyklovýlet. Slovensko ponúka stovky možností, kde a ako stráviť predĺžený víkend s deťmi. Neviete sa rozhodnúť, kam sa na predĺžený víkendový pobyt vybrať? Popremýšľajte, či nemáte vyhladnuté miesto či atrakciu, ktorú už dávno túžite navštíviť, a spýtajte sa aj partnera a detí. Už dlho plánujete navštíviť historické pamiatky v regióne na opačnej strane Slovenska? Spomína vám už niekoľko mesiacov váš prváčik zážitkovú prehliadku v Jaskyni mŕtvych netopierov? Pýtajú sa vás najmenší, kedy už konečne pôjdete na bobovú dráhu? Možno práve teraz nadišiel ten čas. 

Vyskúšajte liptovský región

Predĺžený víkend s deťmi na Slovensku môžete stráviť v ktoromkoľvek zo všetkých 22 regiónov, od západu až po úplný východ našej krajiny. Ak však chcete, aby bol váš výlet rôznorodý a plánujete počas neho skombinovať rozličné aktivity, aby bol každý člen rodiny spokojný, odporúčame vám Liptov. Máloktorá oblasť Slovenska dokáže ponúknuť takú širokú škálu atrakcií, od prírodných a športových cez zábavné a oddychové až po kultúrne a historické. Neveríte? Poďme sa teda na konkrétne možnosti pozrieť podrobnejšie. 

Sedem výletov, ktoré by ste s deťmi na Liptove nemali vynechať 

Počas jarného predĺženého víkendu na Liptove môžete stihnúť hneď niekoľko zábavných, oddychových aj športových aktivít. Skombinujte záľuby jednotlivých členov rodiny a užite si výlet, na ktorý tak skoro nezabudnete.

1. Na bicykloch popri Liptovskej Mare

Či už milujete cyklistiku alebo na bicykel sadáte skôr príležitostne, príjemný cyklovýlet na Liptove by ste si nemali nechať ujsť. Najkrajšia cyklotrasa tu vedie obcami a pohoriami okolo Liptovskej Mary, najväčšej vodnej nádrže na Slovensku. Očarujúce liptovské obce s tradičnými kostolíkmi budú striedať rozľahlé lúky aj miesta s výhľadmi na vodnú hladinu a končiare Nízkych, Západných a Vysokých Tatier. Terén je vhodný aj pre najmenších, nemusíte sa báť dlhých ani náročných stúpaní. Celá okružná trasa má 71 kilometrov, môžete však, samozrejme, prejsť len taký kúsok, na aký sa budete cítiť. Bicykle so sebou z domu brať nemusíte – v Demänová Rezorte vám radi požičiame klasické aj elektrické bicykle pre veľkých aj malých.

2. Za neuveriteľnými fotkami do galérie optických ilúzii

Pohladkajte slony, prejdite sa krajinou lega, zatelefonujte si z dna bazéna alebo si prečítajte noviny na vrchole mrakodrapu. Svet optických ilúzii podkope vašu dôveru vo vlastné zmysly a dovolí vám užiť si množstvo zábavy. Galériu Ilusia nájdete v Liptovskom Mikuláši, jej návšteva je vhodná za každého počasia.

3. Pozrite si miniatúry slovenských pamiatok

Obľúbenou destináciou pre rodiny s deťmi je na Liptove aj park miniatúr historických pamiatok. Park Mini Slovensko sa nachádza v Liptovskom Jáne a návštevníci si tu môžu pozrieť 13 autentických pôsobivých modelov. Za jeden deň tak s deťmi precestujete celé Slovensko a dozviete sa množstvo zaujímavostí, o ktorých ste pravdepodobne netušili. Park Mini Slovensko je unikátny aj svojou polohou; jeho návštevu môžete spojiť s prechádzkou Jánskou dolinou alebo s ľahkou turistikou po Náučnom chodníku k prameňu Mädokýš.

4. Nevynechajte niektorú z liptovských jaskýň

Boli ste už s deťmi na výlete v jaskyni? Pôsobivé podzemné miesta vedia najmenších zaujať a získať si ich zaujímavými faktami. Navštívte očarujúce ľadové kráľovstvo Demänovskej ľadovej jaskyne alebo poobdivujte sintrovú výdobu a jazierka Demänovskej jaskyne slobody. Na unikátny zážitok sa môžete tešiť aj v Stanišovskej jaskyni, ktorou vás s čelovkou na hlave prevedú skúsení jaskyniari.

5. Preskúmajte Náučný chodník Medvedia cesta

Ak máte radi turistiku alebo dlhšie nenáročné prechádzky, vyberte sa s deťmi preskúmať Náučný chodník Medvedia cesta. Táto ľahká vychádzková trasa začína pri Hoteli Hrabovo a má 3,5 kilometra, nemala by vám teda trvať dlhšie ako dve hodiny. Na zážitkovom náučnom výlete sa môžete tešiť na pútavé informačné tabule aj krásne scenérie liptovskej prírody. 

6. Vyberte sa po stopách predkov v múzeu liptovskej dediny

Nechajte sa očariť ľudovou architektúrou Liptova v múzeu liptovskej dediny v Pribyline. Pri výstavbe Liptovskej Mary sem boli prevezené najvýznamnejšie kultúrne pamiatky regiónu. Medzi najväčšie klenoty najmladšieho múzea v prírode na Slovensku patrí goticko-renesančný kaštieľ a ranogotický kostol Panny Márie. Súčasťou múzea je aj expozícia historickej lesnej železnice a škola ľudových remesiel.

7. Navštívte zážitkovú dedinku Habakuky

Netradičná, umelo vytvorená dedinka na Donovaloch je dôkazom toho, že rozprávky môžu ožívať. Toto ideálne miesto pre rodinné výlety je ako stvorené pre milovníkov slovenských rozprávok. Návštevníci sa môžu tešiť na domčeky v ľudovo-fantazijnej architerktúre v štýle Pavla Dobšinského, interaktívne divadelné predstavenia aj ukážky ľudových remesiel. Habakuky sú plné fantázie a hravosti a zaručia vám zážitkový výlet, na ktorý tak skoro nezabudnete vy ani vaše deti.

Jarný predĺžený víkend na Liptove? Vyskúšajte aj ďalšie možnosti

Niektoré ste už absolvovali, ďalšie vás nelákajú, iné nie sú vhodné pre vaše deti? Prinášame vám ešte zopár ďalších tipov, ktoré by mohli byť pre vás ako stvorené:

  • Kúpanie v aquaparku Bešeňová a Tatralandia
  • Múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši
  • Kontaktná ZOO v Liptovskom Mikuláši
  • 3D bludisko v Demänovej
  • Ďalšie ľahšie túry ideálne pre rodiny s deťmi
  • Archeoskanzen Havránok
  • Lezecká stena v Demänovej
  • Minigolf vo Veľkom Slavkove
  • Motokarová hala Monaco Grand Prix v Závažnej Porube

 

Hlásia na celý víkend dážď? Neklesajte na nálade, množstvo ďalších zaujímavých tipov nájdete aj v našom blogu 7 tipov, čo robiť na Liptove, keď prší.

Vyberte si dokonalé ubytovanie pre váš jarný pobyt

Základom každého skvelého pobytu s deťmi je útulné ubytovanie. Na strednom Slovensku nájdete množstvo rôznych typov ubytovaní, od chatiek až po penzióny a hotely. Za skúšku určite stojí aj náš komplexný rezort v Demänovskej doline. Okrem vynikajúcej polohy (verte nám, nikam to nebudete mať ďaleko) sa môžete tešiť na útulné apartmány zariadené v škandinávskom štýle. Zo širokej ponuky si môžete vybrať variantu, ktorá vám najviac vyhovuje, väčšina izieb je vybavená plne zariadenou kuchynkou, kde si môžete navariť. Náš rezort je dokonale baby – friendly, na výlete vás môže sprevádzať aj váš psík či iné domáce zvieratko.

Ku každému pobytu u nás získavate minimálne jeden vstup do wellness centra pre všetkých grátis, rodičov určite poteší aj široká ponuka masáží a fitness centrum. Detičky si získa naša časť rezortu plná hojdačiek a preliezok, mini ZOO aj zábavná zóna. Pre všetkých návštevníkov tiež chytáme bohatý animačný program, okrem minidisco sa môžete tešiť aj na kino pod hviezdami či hudobné večery. Ešte váhate? Oddýchnite si spolu s deťmi od každodennej rutiny a vyberte sa za novými zážitkami k nám na Liptov.