Powered by Smartsupp
Rezervovať

Najlepšie darčeky pre rodičov? Darujte romantický pobyt v Demänovej

Najlepšie darčeky pre rodičov? Darujte romantický pobyt v Demänovej

Narodeniny, meniny, výročia či svadba – vymyslieť darček pre rodičov pri týchto príležitostiach skutočne nie je nič jednoduché. Neviete, či objednať darčekový kôš, zložiť sa s ostatnými členmi rodiny na nový televízor alebo investovať do zážitkového darčeku? Náš blog vám nedá jednoznačnú odpoveď na túto otázku, veríme však, že pri výbere správneho darčeka môže pomôcť. Pozreli sme sa na to, aké sú na Slovensku najobľúbenejšie darčeky pre rodičov od detí, prečo sú zážitkové dary v poslednej dobe trendom aj aké sú benefity darčekového víkendového pobytu u nás v Demänovej.

Najlepšie darčeky pre rodičov – svadba, výročie aj narodeniny

Darčekové koše, kytice kvetov aj obálky s peniazmi. Ak hľadáte darček pre rodičov k svadbe či výročiu svadby, zrejme ste už zvažovali aj tieto klasiky. Základnú inšpiráciu môže ponúknuť rebríček darčekov, ktoré podľa výskumov v posledných rokoch Slováci najčastejšie kupujú rodičom pri príležitosti svadieb, výročí či narodenín.

  1. Alkohol – fľaša kvalitného vína, luxusného šampanského či degustačný balíček pív
  2. Poukaz na víkendový pobyt s wellnessom
  3. Lístky na koncert alebo iné podujatie
  4. Personalizované darčeky – fotoknihy, rámiky s fotkami, gravírované šperky
  5. Poukaz na večeru v obľúbenej reštaurácii

Prečo vybrať zážitkový darček k výročiu svadby pre rodičov?

Zážitkové darčeky sa v poslednej dobe tešia aj na Slovensku čoraz väčšej obľube – až tri z piatich vyššie spomenutých darčekových tipov sú práve zážitkové. Prečo je to tak? A prečo vám aj my odporúčame vybrať zážitkový darček pre rodičov na výročie?

  • Darujete spomienky. Zážitkové darčeky vytvárajú jedinečné spomienky, ktoré si ľudia budú pamätať ešte dlho. 
  • Originálne a personalizovane. Keď darujete zážitok, rodičom vlastne umožníte vyskúšať si niečo nové, čo ešte nezažili. Vyberať môžete podľa ich záľub, plánov a snov.
  • Podporíte osobný rast, prinesiete emócie. Súčasťou zážitkových darčekov sú aj silné emócie, prekonávanie výziev, skúšanie nových vecí a získavanie rôznych zručností.
  • Ekologicky zodpovedné darčeky. Zážitkové darčeky sa často spájajú s aktivitami, ktoré sú environmentálne zodpovedné a zanechávajú na životnom prostredí menej stôp ako materiálne darčeky.

Medzi najobľúbenejšie zážitkové darčeky patria okrem víkendových pobytov, koncertov a poukazov na večeru aj adrenalínové zážitky, lety lietadlom či balónom, wellness procedúry, športové aktivity a kurzy varenia, maľovania a fotenia.

Päť v jednom v Demänová rezorte

Neviete sa rozhodnúť, ktorý z darčekov – zážitkových či materiálnych – poteší rodičov najviac? Vyberte si ich kombináciu. V našom rezorte v Demänovej si môžete vyskladať víkendový pobyt presne podľa vašich predstáv. Rodičia tak od vás dostanú dar, ktorý v sebe spája všetkých päť najobľúbenejších slovenských darčekov pre rodičov. Neveríte?

1. Fľaša vína na izbe aj luxusné koktejly v bare

Romantický večer vo dvojici s pohárikom niečoho alkoholického (ale samozrejme aj nealkoholického) neoddeliteľne patrí ku každému víkendovému pobytu pre dvoch. Vašich rodičov radi prekvapíme ovocnou misou a vychladenou fľašou vína na izbe, ktorú si budú môcť vychnutnať v priestrannom apartmáne či na terase s výhľadom na štíty Západných, Vysokých či Nízkych Tatier. Na kávu, čapované pivo, originálne koktejly ale aj tradičné drinky si môžu kedykoľvek počas pobytu zájsť aj do rezortného baru Panorama

2. Wellness centrum s masážami

Suchá fínska, parná aj infra sauna, ochladzovací kúpeľ a vírivka. Demänová rezort má svoje vlastné wellness centrum, kde si môžu obdarovaní oddýchnuť od každodenného stresu a zrelaxovať po výlete. Odporúčame nevynechať ani masáže, ktoré pomôžu s uvoľnením celého tela a znížením hladiny stresu. Zo širokej ponuky si vyberie každý; okrem tradičných celotelových procedúr stojí za vyskúšanie aj aromaterapia, havajská masáž lomi lomi či čokoládová masáž.

3. Kino pod hviezdami, koncerty aj animačný program

Rezort ponúka desiatky rozličných animačných programov pre deti, nezabúdame však ani na dospelých. Program sa mení každý víkend, je preto dobré prezrieť si dopredu kalendár najbližších udalostí. Každú sobotu sa u nás konajú hudobné večery so živou muzikou, pripravujeme ale aj talk shows so známymi osobnosťami, koncerty, cestovateľské večery, gastro festivaly či vonkajšie premietanie filmov. Vďaka širokej ponuke animačných programov je dovolenka v Demänovej ideálna pre mladých aj starších rodičov.

4. Personalizovaný pobyt presne podľa vašich požiadaviek

Víkendový wellness pobyt pre rodičov u nás môžete personalizovať na maximum. Predstavujete si pre nich menší apartmán s dvomi posteľami alebo luxusnú chatu s vlastnou vírivkou? Uprednostníte raňajky v cene alebo plnú penziu? Prekvapíte obdarovaných aj kvetmi a romantickou výzdobou izby? Stačí si len vybrať, naklikať preferencie do jednoduchého dotazníka a my vám vytvoríme poukaz na pobyt presne podľa vašich predstáv. Možnosťou je aj darčekový poukaz v hodnote 50, 100, 200 či 500 eur.

5. Gastro zážitky v reštauráciách v rezorte

Liptovský región je známy svojou tradičnou gastronómiou, ktorú si vaši rodičia budú môcť naplno vychutnať aj v Demänová rezorte. V reštaurácii Pinus vyskúšajú tradičné liptovské halušky s chrumkavou slaninkou, ale aj burgre, steaky či rôznorodé jedlá, ktoré nenájdu nikde inde. Chuťové bunky pošteklia aj indické špeciality pripravené podľa pôvodných receptúr v reštaurácii Safran. Raňajky, desiatu či olovrant si môžu naši návštevníci kúpiť so zľavou v domácej pekárni Kriváň, ktorá sa nachádza priamo v rezorte.

Romantický pobyt ako darček pre rodičov na svadbe

Presvedčili sme vás? Víkendový balíček si pritom nemusíte vytvárať len sami, môžete si vybrať aj z ponuky našich akciových pobytov. Ako darček pre rodičov je ideálny napríklad zážitkový SPA pobyt pre dvoch s polpenziou, masážou a neobmedzeným wellnessom. Prehliadnuť by ste nemali ani wellness pobyt nielen pre mladých s dvomi celotelovými masážami grátis, raňajkami v cene a neobmedzeným vstupom do sáun a víriviek. Nezabúdajte na to, že k akémukoľvek pobytu u nás ubytovaní automaticky získavajú minimálne jeden vstup do wellness centra grátis, vstup do fitness centra aj na animačný program a Liptov Region Card so zľavami v celom regióne. 

Darujte rodičom spoločný rodinný výlet

Spoločne strávený čas je jednou z najkrajších vecí, ktoré môžete niekomu dať. Okrem romantických pobytov pre dvoch môžete preto darovať aj spoločný víkend pre celú rodinu. Rezervujte si online väčší apartmán a zoberte so sebou deti, starých rodičov a prípadne aj psíka. Vaši rodičia sa spolu s najmenšími budú môcť vyblázniť v 3D bludisku, zahrať sa večer na terase spoločenskú hru aj preskúmať krásnu liptovskú prírodu na prechádzke či elektrických bicykloch. Víkendový pobyt vám umožní posilniť rodinné vzťahy naprieč generáciami a vytvoriť nezabudnuteľné spomienky.

Pobyt plný zážitkov – čo môžete navštíviť v Demänovej?

Liptovský región je okrem dovoleniek s deťmi ako stvorený aj pre víkendové pobyty starších aj mladších zamilovaných párov. Z obľúbených turistických cieľov môžu v okolí Demänovskej doliny navštíviť napríklad Demänovskú jaskyňu slobody, podhorskú dedinku Vlkolínec zapísanú v UNESCO či keltský archeoskanzen Havránok. Na prechádzku liptovskou prírodou je ako stvorená Iľanovská dolina, lesopark Háj-Nicovô v Liptovskom Mikuláši aj Kvačianska dolina s technickou pamiatkou Mlyny Oblazy. Obdarovaným, ktorí preferujú aktívny oddych, odporúčame preskúmať aj niektorú z turistických trás, vybrať sa na výlet na elektrobicykloch alebo absolvovať lyžovačku na niektorej z liptovských zjazdoviek.

Súčasťou správneho darčekového pobytu by mali byť aj nezabudnuteľné zážitky. Zaručený úsmev na tvár prinesie závod na motokárovej dráhe v Závažnej Porube, bobová dráha v Pavčinej lehote aj simulátor voľného pádu Hurricane Factory pri aquaparku Tatralandia. Na Liptove môžete vyskúšať aj let balónom, tandemový zoskok, splav rieky či rôzne vodné športy.