Powered by Smartsupp
Rezervovať

Veľkonočný pobyt 2023 na Liptove: užite si aktivity od rána do večera

veľkonočný košík

Nemáte radi oblievačku a chcete utiecť pred vašimi príbuznými, ktorí ju milujú? Alebo túžite po tom vypadnúť z mesta do prírody? Veľkonočné sviatky sú ideálnym obdobím na výlet po Slovensku. Okrem toho, že už býva zvyčajne počasie ako stvorené na prvé jarné prechádzky, na horách sa zvyčajne ešte drží aj sneh a čaká na posledných lyžiarov. Veľkonočné wellness pobyty na Slovensku a špeciálne na Liptove sú mimoriadne obľúbené. Pokračujte v čítaní a dozviete sa, prečo je to tak a prečo by ste ani vy nemali váhať a rezervovať si oddychový veľkonočný pobyt čo najskôr.

zasnežené kopce

Prečo sú veľkonočné pobyty pre rodiny s deťmi aj seniorov také obľúbené?

Vedeli ste o tom, že viaceré zahraničné turistické atrakcie zaznamenávajú najväčší záujem turistov okrem leta a predvianočného obdobia najmä cez Veľkú noc? Dovolenku v tomto období si pritom viete s nižším rozpočtom a kratším cestovaním užiť aj na Slovensku. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste ju nemali vynechať. 

Minimálne štyri dni voľna bez čerpania dovolenky

Veľká noc patrí medzi jediné sviatky v roku, ktoré vám ponúknu štyri po sebe idúce dni oddychu. Navyše, školské prázdniny trvajú o dva dni dlhšie, takže ak by sa vám podarilo zobrať si voľno, môžete oddychovať nepretržitých šesť dní.

Záruka príjemného počasia

Áno, už sme mali na Slovensku nedávno aj Veľkú noc, počas ktorej snežilo, ale zvyčajne býva počas týchto sviatkov teplejšie počasie s vykúkajúcim jarným slnkom. A to je ideálne na rôzne typy outdoorových aktivít. 

Vyhnete sa neobľúbeným tradíciám

Ak vás nenapĺňa oblievať svoje blízke ľadovou vodou alebo sa neznášate prezliekať každých desať minút do suchého oblečenia, existuje jednoduché riešenie; zmeňte na Veľkú noc prostredie. Najlepšie čo najďalej od tých, ktorí tieto tradície milujú. 

Užijete si vlastné a spoznáte nové veľkonočné tradície

Aj na výlete si môžete pripraviť tradičné údené mäso, zemiakový šalát či rezne, napiecť veľkonočné koláčiky či spraviť jednoduchú výzdobu. Počas Veľkej noci sa navyše vo viacerých slovenských mestách konajú rôzne festivaly a akcie, ktoré vás môžu veľa naučiť o zaujímavých miestnych zvykoch. Presvedčili sme vás? Veľkonočné pobyty vám umožnia spoznať Slovensko zo všetkých strán. Základom je vybrať si správnu lokalitu pre váš tohtoročný pobyt. Neviete sa rozhodnúť? Vyberte sa na Liptov.

dievčatká v krojoch

Namixujte si aktivity na Liptove s pomocou našich šiestich tipov

Na dovolenke počas veľkonočných sviatkov sa môžete venovať tomu, na čo inokedy nie je čas; stráviť večer s rodinou pri spoločenskej hre, vyložiť si nohy na terase s pohárom vína v ruke, oddychovať celý deň vo wellness, vybrať sa na túru či zabaviť sa s vašimi ratolesťami na rôznych atrakciách. Môžete sa rozhodnúť pre akčný športový výlet, pokojnú oddychovú dovolenku aj vyváženú kombináciu oboch pre dokonalú spokojnosť všetkých členov rodiny. Keďže liptovský región ponúka desiatky možností, program si určite poskladáte veľmi ľahko.

1. Veľká noc na bicykloch aj na lyžiach

Počas jarných sviatkov sa na väčšine slovenských svahov ešte lyžuje, najmä na tých v Tatrách a blízkom okolí. Existuje teda vysoká pravdepodobnosť, že aj na Liptove ešte bude sneh a vy si budete môcť vychutnať jednu z posledných lyžovačiek sezóny na svahoch v Jasnej, Donovaloch, Malinôm Brde či v Ski Demänová. Príjemný deň môžete stráviť aj na niektorej z bežkárskych tratí či skialpinistických trás. V nižších polohách už býva zároveň príjemné počasie aj na ďalšie športové aktivity, ako je cyklistika či výlet na elektrobicykloch. Ak sa vám nechce prenášať bicykle, lyže ani ostatné príslušenstvo, žiaden strach – v našom rezorte si ich môžete bezproblémovo zapožičať.

2. Turistiky, prechádzky, náučné chodníky

Liptov je ideálnym miestom pre milovníkov dlhých túr aj kratších prechádzok. Ak sa vyberiete na výlet s deťmi či seniormi, vyskúšať môžete napríklad ľahkú túru na Májekovu chatu, náučný chodník Ľubochnianska dolina alebo vychádzkovú trasu k prameňu Medokýš. Medzi nenáročné náučné chodníky, kde sa môžete tešiť na krásne prírodné výhľady, ale aj zaujímavé informačné tabule, patrí Žiarska dolina, Medvedia cesta či Zlatnica. Pokročilí turisti by si nemali nechať ujsť vrcholovú túru na Chopok a Ďumbier z dediny Lúčky, Poľovnícky chodník k Jaskyni mŕtvych netopierov a vrchol Veľkého Choča so zastávkou na Likavskom hrade. 

3. Oddych vo wellnesse aj zábava v aquaparku

Čo by to bola za dovolenka bez oddychu v saune a vírivke? Zrelaxovať v saunách aj dopriať si masáž môžete vo wellness centre Demänová, najmä detskí návštevníci však rozhodne ocenia, ak navštívite neďaleké aquaparky Tatralandia a Bešeňová. Okrem rôznych vodných atrakcií a toboganov sa tu môžete tešiť aj na sprievodný veľkonočný program. Na Liptove nájdete aj niekoľko unikátnych pivných kúpeľov, kde sa môžete tešiť aj na degustáciu, obľúbené sú aj Kúpele Lúčky v príjemnom horskom prostredí.

chlapec v tobogane

4. Spoznajte krásy stredného Slovenska

Jaskyne, múzeá či kultúrne pamiatky. Na Liptove by ste nemali vynechať ani turisticky významné miesta, ako je napríklad osada Vlkolínec, ktorá vďaka svojej jedinečnej architektúre patrí aj do UNESCO. Nezabudnuteľným zážitkom bude určite aj návšteva Múzea liptovskej dediny v Pribyline, archeoskanzenu Havránok či baníckeho domu vo Vyšnej Boci. Mladších (ale aj starších) návštevníkov môže zaujať aj Park Mini Slovensko v Jánskej doline, kde sa nachádza 20 slovenských hradov, zámkov a kostolov. Z podzemných pamiatok by ste nemali prehliadnuť ani Stanišovskú, Važeckú a Demänovskú ľadovú jaskyňu.

5. Veľkonočný program v rezorte v Demänovej

Hľadanie veľkonočného pokladu, dobročinný jarmok i tvorivé dielne. Unikátny energický veľkonočný program plný vzdelávania aj zábavy si nielen pre ubytovaných pripravil počas veľkonočného víkendu aj Demänová Rezort. Najmenší sa môžu tešiť na zábavného huňatého veľkonočného zajačika, maľovanie na tvár, pečenie veľkonočných koláčikov aj sadenie jarných kvietkov. Množstvo spoločnej zábavy si užijete aj pri detektívnom hľadaní veľkonočného pokladu a prezeraní ponuky dobročinného jarmoku, čaká vás aj originálny program s minidisco, divadelným predstavením a kinom.

6. Zábava a učenie v jednom

A čo tak návšteva galérie plnej optických ilúzií v Liptovskom Mikuláši alebo preteky v motokarovej hale? V prípade, že by vás počas veľkonočného pobytu nepríjemne prekvapil dážď, môžete vyskúšať aj zábavné aktivity a zaujímavé miesta v regióne. Takýmto miestom je napríklad simulátor voľného pádu Hurricane Factory, na Liptove nájdete aj bobovú dráhu v Pavičinej Lehote, viacero bowlingových dráh, escape room a laser arénu. Za návštevu stojí aj Galéria Dobrá hračka v Tatranskej Lomnici, kde si deti môžu vyskúšať rôzne netradičné náučné hračky. Príjemné dopoludnie či popoludnie môžete stráviť aj v zábavnom centre pre deti s 3D bludiskom v Demänovskej doline.

motokáry

Akciové veľkonočné pobyty? Všímajte si najmä ubytovanie

Útulné drevené chatky na prenájom, luxusné hotely s plnou penziou aj rodinné penzióniky priamo v prírode. Liptov (ale aj mnohé iné slovenské regióny) ponúka desiatky možností ubytovania, z ktorých si stačí vybrať to, ktoré sa bude zhodovať s vašou predstavou a spĺňať osobné preferencie. Možno hľadáte ubytovanie ideálne pre rodiny s malými deťmi či so psíkom, možno romantické miesto na pobyt pre dvoch alebo veľkonočný víkend pre seniorov – výber miesta ovplyvnia zrejme najviac vaše špecifické požiadavky.

Útulné apartmány, wellness aj detské atrakcie

Nech však už hľadáte ktorýkoľvek z vyššie spomenutých typov ubytovania, máme pre vás jeden univerzálny tip – vyskúšajte náš Demänová Rezort. Podľa počtu osôb aj ďalších preferencii si môžete vybrať apartmán či chatu presne podľa vašich predstáv. Možnosťou sú rôzne balíčky akciových pobytov, aj k bežnej priamej rezervácii však získate množstvo benefitov; spomenieme napríklad bezplatný vstup do fitness či minimálne jeden vstup grátis do rezortného wellness centra. A to nie je všetko, priamo v areáli rezortu nájdete viaceré detské atrakcie, bohaté stravovacie možnosti aj rôznorodý animačný program. Vyberte sa na veľkonočný pobyt na Liptov a užite si jarnú dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.